Βρίσκεστε εδώ: HomeΕιδήσειςΕπικαιρότηταΈκλεισε με νίκη η Πίνδος Κόνιτσας (Βαθμολογία)

Έκλεισε με νίκη η Πίνδος Κόνιτσας (Βαθμολογία)

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε τις φετινές της αγωνιστικές υποχρεώσεις η ομάδα της Κόνιτσας επικρατώντας 1-4 της Κρανούλας.

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι οι παίκτες του Λάζαρου Γιώτη βρέθηκαν στο πρώτο ημίχρονο να είναι μπροστά στο σκορ με 0-3 με γκολ που πέτυχαν οι Λάμπρου (10'), Βλάχος (19') και Κίτσος (42').

Στην επανάληψη η Κρανούλα πίεσε για το γκολ βρέθηκε κοντά σε κάποιες φάσεις όμως ο νεαρός τερματοφύλακας Παπαχαρίσης όποτε χρειάστηκε είχε τις σωστές τοποθετήσεις και δεν επέτρεψε να κινδυνεύσει η εστία του.

Η πίεση της Δόξας καρποφόρησε στο 75' όταν ο Νάσιος έκανε την σέντρα και ο Νούσης με κεφαλιά μείωσε σε 1-3.

Στο 87' η Κόνιτσα βγήκε στην αντεπίθεση ο Πούλιος έκανε τη σέντρα η μπάλα έφτασε στον Κίτσο που από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Δοκάρι για την Κόνιτσα είχε ο Πατσούρας.

Διαιτησία: Νέος (Κυριαζή-Κύρος).

Κρανούλα: Κοτίκας, Μαρμούτας, Νασούλης, Παππάς, Γκρόπασι (46' Κιούσης), Τσουμάνης, Τάτσης, Νούσης, Τσόκρης Λ. Νάσιος, Αρχοντάκης.

Κόνιτσα: Νάτσης (58' Παπαχαρίσης), Τσιοτσιόλης, Βλάχος, Μήτσος, Γκίκας (46' Πούλιος), Πατσούρας, Χαλούλος, Κάτσενος, Μουρεχίδης, Λάμπρου, Κίτσος.