Βρίσκεστε εδώ: HomeΕιδήσειςΑθλητισμόςΠροοδευτική Περάματος - Πίνδος Κόνιτσας 0-1

Προοδευτική Περάματος - Πίνδος Κόνιτσας 0-1

Σπουδαίο διπλό για την Κόνιτσα, 0-1 στο Πέραμα
Η Κόνιτσα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με το Πέραμα που διεξήχθη το απόγευμα στο Αθλητικό Κέντρο «Γ. Πρίσκας».

Με τη νίκη τους αυτή οι φιλοξενούμενοι διατηρήθηκαν σε απόσταση βολής από την πρώτη θέση και θα περιμένουν με αρκετό ενδιαφέρον το αποτέλεσμα της αυριανής αναμέτρησης ανάμεσα στη Μουσιωτίτσα και τη Λαψίστα.

Μετά από ένα απολύτως ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, όπου οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0, στην επανάληψη η Πίνδος ευτύχησε να προηγηθεί στο 54’ όταν μετά από κόρνερ από αριστερά του Χαλούλου, ο Πούλιος έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο Βλάχος Π. με δεύτερη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παππά.

Το Πέραμα προσπάθησε να αντιδράσει και είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι με τον Κοντογιάννη στο 62’, ωστόσο η Κόνισα κράτησε τη νίκη και θα μπορούσε μάλιστα να αυξήσει το δείκτη του σκορ εάν ο Λάμπρου δεν αστοχούσε σε δύο ανεπανάληπτα τετ-α-τετ.

Διαιτησία: Μπαλατσούκας (Πασχάλης- Καραλής). Έδειξε κόκκινη στον Βλάχο Χ. στο 82’ για σκληρό μαρκάρισμα.

Πέραμα: Παππάς, Παπαδόπουλος (60’ Κοντογιάννης), Ντόβας, Τζώρτζης, Γκουγιάννος, Κατσάνος, Ζήσης, Ντεμίρης, Στάθης (46’ Ευαγγελίδης Ν.), Ευαγγελίδης Κ., Αγγέλης (46’ Ζιμπλικίδης)

Κόνιτσα: Χατζηρούμπης, Βλάχος Χ., Βλάχος Π., Αγόρου, Τσαλιαμάνης, Λάμπρου, Πούλιος, Χαλούλος, Μάρκος 975’ Γκίκας), Γερονάτσιος, Μουρεχίδης (60’ Κυρτσόγλου)