Βρίσκεστε εδώ: HomeΕιδήσειςΑθλητισμόςΠίνδος Κόνιτσας-Κάστρο 2-0

Πίνδος Κόνιτσας-Κάστρο 2-0

Ανοιχτό παιχνίδι έγινε στην Κόνιτσα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και το Κάστρο όπου το τέλος του αγώνα βρήκε νικήτρια την Κόνιτσα με 2-0.

Οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά από την αρχή στο παιχνίδι δημιουργώντας ευκαιρίες με πιο χαρακτηριστική αυτή στο 20' για το Κάστρο όταν στο σουτ του Κριβάση η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επιοστροφή της ο Τζουμάκας με σουτ την έστειλε άουτ.

Η Κόνιτσα στο 42' ευτύχησε να ανοίξει το σκορ όταν ο Λάμπρου με σουτ έκανε το 1-0. Στην επανάληψη η Κόνιτσα είχε ευκαιρίες για να κάνει το 2-0 κάτι που ο κατάφερε στο 67' με τον Βαζάτη.

Από την πλευρά του το Κάστρο προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι όμως ο Χριστακόπουλος στο 75΄δεν μπόρεσε να σημαδέψει σωστά σπαταλώντας έτσι την καλύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο δεύτερο ημίχρονο.

Μετη ν νίκη αυτή η Κόνιτσα είναι δεύτερη θέση της βαθμολογίας, όμως θα πρέπει να περιμένει το αποτέλεσμα του αγώνα Μουσιωτίτσα-Πεδινή για να δει αν θα παραμείνει σε αυτή.

Διαιτησία: Γεωργίου (Αντωνίου-Αλεξίου).

Κόνιτσα: Χατζηρούμπης, Βλάχος Χ., Βλάχος Π., Αγόρου, Τσαλιαμάνης, Χαλούλος, Βαζάτης, Πούλιος, Μάρκου, Γερονάτσιος, Λάμπρου.

Κάστρο: Διαμάντης, Κριβάσης (70' Γεωργάκης), Ζήσης (75' Πεππές0, Διαμάντης Χ., Τζουμάκας, Πάτσης, Τζώρτζης, Χυσοτότσι (65' Κουκουθάκης Ι.), Κουκούλας, Χριστακόπουλος, Κουκουθάκης.