Βρίσκεστε εδώ: HomeΕιδήσειςΑθλητισμόςΡοδοτόπι-Πίνδος Κόνιτσας 0-1

Ροδοτόπι-Πίνδος Κόνιτσας 0-1

Ένα γκολ ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση ανάμεσα στο Ροδοτόπι και την Πίνδο Κόνιτσας το απόγευμα του Σαββάτου. Η ομάδα της Πίνδου πέρασε νικηφόρα και από το Ροδοτόπι, καθώς επικράτησε 0-1 της τοπικής ομάδας και μείωσε στον ένα βαθμό από τη δεύτερη της βαθμολογίας, Κρύα. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή, η οποία καρποφόρησε στο 38' όταν ο Πούλιος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ροδοτοπίου. Νωρίτερα, η Κόνιτσα είχε καλές στιγμές για να πετύχει κάποιο τέρμα, καθώς επίσης και χαμένο πέναλτι στο 19' με τον Βλάχο Π., το οποίο απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ροδοτοπίου. Στο 22' το Ροδοτόπι είχε δοκάρι.
Στην επανάληψη, το Ροδοτόπι ισορρόπησε και πίεσε για να φτάσει στην ισοφάριση, χωρίς, ωστόσο, να το κατορθώσει. Έτσι το 0-1 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων.