Βρίσκεστε εδώ: HomeΕιδήσειςΑθλητισμόςΑμπελόκηποι - Π.Α.Ο.Κόνιτσας 2-2

Αμπελόκηποι - Π.Α.Ο.Κόνιτσας 2-2

Αγώνας για γερά νεύρα έγινε στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ όπου Αμπελόκηποι και Π.Α.Ο.Κόνιτσας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Το παιχνίδι τα είχε όλα, τέσσερα γκολ, δυο δοκάρια, ανατροπή στο σκορ, και αποβολή.

Ο ΠΑ.Ο.Κόνιτσας είχε σε μεγάλη μέρα τον Tσάγκα ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο με δυο δικά του γκολ έδωσε το προβάδισμα στο σκορ για την ομάδα του με 0-2.

Στην επανάληψη οι Αμπελόκηποι ανέβασαν ρυθμό και αρχικά μείωσαν με τον Λένα σε 1-2 και έφτασαν στην ισοφάριση με τον Βλαχιώτη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (οι φιλοξενούμενοι υποστηρίζουν οτι ήταν αυστηρό).

Δυο δοκάρια για τους Αμπελόκηπους είχαν οι Εξάρχου και Βλαχιώτης.

Αποβλήθηκε για τον Π.Α.Ο.Κόνιτσας μ 2η κίτρινη κάρτα ο Τσάγκας.

Διαιτησία: Μιχαηλίδης (Στύλιου-Μπαντής). Παράπονα για την διαιτησία έχουν οι φιλοξενούμενοι.

Αμπελόκηποι: Παπαιωάννου, Εξάρχου, Βούλγαρης (80' Ίσκος), Δήμος, Βλαχιώτης, Τζώρτζης (60' Γκιώκας), Μιμιγιάννης, Νικολόπουλος, Λένας, Μάτσιας, Μίχος (55' Γκούντας).

Π.Α.Ο.Κόνιτσας: Στράτος Η., Ζαχαρόπουλος, Πορφύρης, Γκίκας Π., Παρασκευάς, Σπανός, Γκίκας Ν., Ράγγας (65' Στράτος), Τσάγκας, Λάκκας Σ. (55' Γκούντας), Γκίκας Ε. (70' Σακκάς).

Πηγή:sportsioannina.gr