Βρίσκεστε εδώ: HomeΕιδήσειςΑθλητισμόςΠίνδος Κόνιτσας -Ανατολή 1-3

Πίνδος Κόνιτσας -Ανατολή 1-3

Μεγάλη νίκη μέσα σε μια δυνατή έδρα πήρε η Ανατολή, καθως επικράτησε στην Κόνιτσα της Πίνδου με 1-3.
Έτσι η Ανατολή συνεχίζει ακάθεκτη στην κορυφή, ενώ η Πίνδος έπεσε αρκετές θέσεις και επικρατεί πολύ σκέψη για τη συνέχεια.

Το ματς ήταν ισορροπημένο στο α΄ μέρος και έτσι οι δύο ομάδες έχασαν κάποιες ευκαιρίες.
Όμως η Ανατολή κατάφερε μια από αυτές να την μετατρέψει σε γκολ όταν στο 41΄ ο Μώκος μπήκε στην περιοχή και με σουτ έκανε το 0-1.
Στην επανάληψη η Κόνιτσα ισορρόπησε στα πρώτα λεπτά και στο 63΄ έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Πατσιούρας εκτέλεσε κόρνερ και ο Κότσικος με κεφαλιά έκανε το 1-1.
Η συνέχεια όμως ανήκε στους φιλοξενούμενους. Στο 75΄ προηγήθηκε εκ νέου με τον Λώλο αυτή τη φορά που με σουτ έκανε το 1-2 ενώ στο 82΄ ο Μούλιας έγραψε το τελικό 1-3 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.
Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Γούκος, Στύλιου).
ΚΟΝΙΤΣΑ: Καϊσίδης, Τσαλιαμάνης, Βλάχος Π., Βλάχος Χ., Πούλιος, Ντρίκος, Πατσιούρας, Κίτσιος (68΄ Μούρας), Μουρεχίδης (83΄ Χαλκιάς), Αρδάλης, Κοτσιάφτης (62΄ Κότσικος).
ΑΝΑΤΟΛΗ: Γιαννούσης, Τσιόστας (65΄ Τσακανίκας), Γκαρτζονίκας, Λισγάρας, Μώκος, Μπίζος, Τότσικας, Τσιούρης, Μπιτσιόλης (70΄ Λώλος), Οικονόμου (70΄ Μούλιας), Ναυρόζογλου.