Βρίσκεστε εδώ: HomeΕιδήσειςΑθλητισμόςΔιπλό παραμονής για την Κόνιτσα

Διπλό παραμονής για την Κόνιτσα

Μία ακόμα μεγάλη εμφάνιση μακριά από την έδρα της πραγματοποίησε η Πίνδος Κόνιτσας και κατέκτησε τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στην έδρα του Απόλλωνα Πάργας, οι οποίοι θα τη βοηθήσουν να πιστέψει και τελικά να κατακτήσει το στόχο της παραμονής, ειδικά αν συνεχίσει να παρουσιάζει αυτό το καλό πρόσωπο.

Οι παίκτες του Σωτήρη Ζαβογιάννη συνεπικουρούμενοι από τους «θερμόαιμους» φιλάθλους τους, που τους ακολούθησαν ως την Πάργα, έπαιξαν πολύ καλά και με την επιθετικής τους τακτική αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους. Το σκορ άνοιξε ο Γιάτσε στο 40ο λεπτό με υπέροχη κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου και τα τέρματα διπλασίασε ο Σιώτας κι αυτός με κεφαλιά στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι, παρότι μείωσαν νωρίς σε 1-2 μόλις στο 55ο λεπτό, τελικά δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν, το αντίθετο μάλιστα, αν ο έμπειρος Μπατσαράς ήταν πιο εύστοχος στις ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν, η Κόνιτσα θα έφευγε με μεγαλειώδη νίκη.